Земјотрес ја погоди Франција

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала, денеска го потресе западниот дел на Франција. 

img

Како што соопшти француската Национална мрежа за сеизмички следења, епицентарот на потресот бил на 19 километри од местото Фонтен Ле Конт.

Станува збор за најсилен земјотрес во тоа подрачје од април 2016 година. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено понеделник, 12 февруари 2018 12:36:00
Напишано од Виолета