Виц: Мало, плаво, металик

Loading...

Го прашува жената мажот:
– Драги знаеш дека утре ми е роденден ?
– Да драга знам.
– Па, ке добијам ли нешто ?
– Секако, имаш некоја желба ?
– Па би сакала нешто мало, плаво, металик што иде од 0 до 100 за секунда…
Наредниот ден мажот и поклонува кутија на жената а во неа вага.
И таа го прашува:
– Па добро што е ова ?
– Драга како што посака мало, плаво, металик иде од 0 до 100 за секунда !

Бонус:

Ја прашува синот мајката:
– Каде завршува расипаниот автомобил?
– Му го продаваат на татко ти.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...