Виц: Разговор

Зборуваат две плавуши по телефон.

– Добар ден, дали е тоа телефонскиот број два, два, шест, еден, два, седум!

– Не, ова е двеста дваесет и шест, сто дваесет и седум!

– Упс, извинете што ве разбудив.

– Нема врска и онака ѕвонеше телефонот!

Бонус:

Решаваат плавуши крстозбор и едната прашува:– Како е правилно, Ирак или Иран?

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.