Виц: ХРАБАР

К’д ќе дојдеш дома у сред ноќ, жена ти у кревет, али још не спие. Зимаш столче и седнуеш пред њојан кревет, а на њојно прашање:
– Што правиш? , одговараш:
– Сакам да седу у прв ред кд ќе почне циркус!

БОНУС:

Изгубен случај

Мамооо у школу сви ми викав дека сам изгубен случај!
– Дете ти живиш у стан изнад нас!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.