Виц: ХРАБАР

Loading...

К’д ќе дојдеш дома у сред ноќ, жена ти у кревет, али још не спие. Зимаш столче и седнуеш пред њојан кревет, а на њојно прашање:
– Што правиш? , одговараш:
– Сакам да седу у прв ред кд ќе почне циркус!

БОНУС:

Изгубен случај

Мамооо у школу сви ми викав дека сам изгубен случај!
– Дете ти живиш у стан изнад нас!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...