Фото

Фото Црна хроника

Саше Ивановски Политико со видливи повреди на лицето

Од фогографијата која што сам си ја објави на својот фејс профил Политико, може да се види дека има повреди на лицето. Од што настанале допрва ќе утврдува полицијата. Ивановски […]

Избор на уредникот Фото

ФН: ПЛАТИТЕ ПОЧНАА ДА РАСТАТ: Градоначалникот на Ѓорче Петров си ја зголемил платата за 4100 денари

Како што ветија така и остваруваат! После покачувањето на платите на вицепремиерите сега на ред дојдоа градоначалниците, па така во пилот проектот градоначалникот на Ѓорче Петров си ја покачил платата […]

Бавча Фото

ФН: АНИМА МУНДИ СО АПЕЛ: Да не се летаат орли во затворен простор

Здружението за права на животните Анима Мунди упати јавен апел преку нивната Фејсбук страна да се ослободат орлите кои се чуваат во автомобил затоа што нив местото им е на […]

Избор на уредникот Фото

Еве Димитров што испратил. Државјанството не означува етничка припадност. Јако сме го зачувале ИДЕНТИТЕТОТ ЕПТЕН!

Еве Димитров што испратил. Државјанството не означува етничка припадност. Во писмото кое денес Димитров му го испрати на Ципрас потврдено е уништувањето на се што е Македонско! Писмото е испратено непосредно […]

Сцена Фото

Северина е мало дете за Карлеуша, се за аферата на деценијата тука

Она што требаше да го држи вниманието некој ден, и да донесе нешто малку внимание стана афера на деценијата. Бидејќи не било местенка нити е случајно. Излезе на виделина се. […]

Сцена Фото

Се докажа на твитер дека Карлеуша е на видеата кои што ги негираше

Некој педантно пребарал се и споредил. Карлеуша негираше дека на фотографиите и видеата е таа и дека се работи се фотошоп. Но се чини дека е фатена во лага. Погледнете […]

Избор на уредникот Фото

Потерница за новинарот Ацо Кабранов: Судот го бара преку Службен весник (фото)

Основниот суд Скопје 2, преку Службен весник го бара главниот и одговорен уредник на 1ТВ, Ацо Кабранов. Во судскиот оглас објавен во вчерашниот Службен весник, стои дека Скопски пазар АД […]

Сцена Фото

БОЈАН Ѝ ГО ДОПРЕ СРЦЕТО НА МАРИЈА, и тоа јако и прецизно

Пејачката на групата „Ај кју“, Марија Ивановска, објави слика на која нејзиното момче, Бојан Трајковски ѝ ги допира градите. „Ми го допре срцето“, напиша таа покрај фотката. Марија и Бојан […]