Фото

Фото

Објави селфи за роденден, а сите гледаат во девојката позади

Селфи фотографија на која во позадина се гледа нешто што ќе ве засрами стана повеќе правило отколку исклучок. А ова селфи е навистина ужасно.Оваа девојка на Твитер објави две фотографии […]

Фото

Со ОВАА фотографија Ана Ивановиќ собра над 50.000 лајкови!

Поранешната тенисерка објави фотографија од Чикаго, каде што некое време веќе живее, а сликата што ја објави на социјалните мрежи предизвика голем број коментари.Ана Ивановиќ постави фотографија на нејзиниот Инстаграм […]

Фото

Бизарна свадбена фотографија стана хит на интернет

Бизарна свадбена фотографија го заобиколи светот за само неколку секунди, а најинтересно од сетот тоа е што истата оваа фотографија ја нарачала мајката на еден од младоженците.Фотографијата која изгледа како […]

Фото

Шест жени се појавиле на свадба во ист фустан, причината слатко ќе ве насмее!

Кога доаѓа збор за тоа што да се облече на свадба, знаеме дека жените обрнуваат големо внимане што да изберат,па можете да замислите што се случило кога на иста свадба […]

Фото

Девојче бе, каде вака облечена?

Очигледно е дека денес приватноста е сведена на минимално ниво, поради развојот на техниката и технологијата.Но, понекогаш тоа си има и позитивна страна. Како што е со конретниот случај, каде […]

Фото

Солиден превод за 1199 денари! Се гледа дека му оди англискиот

Да не е Фејсбукот, ќе останевме лишени од ретко јазично искуство на солиден превод во македонски маркет. „Каде е татко ми“ или на англиски „Каде ми е водата“.За среќа, се наѕираод […]