Магазин

Кулинарство

Неколку трикови како може да го спасите пресоленото јадење

Павлака за готвење може да го спаси пресоленото месо. Исто така, намирниците како што се компир, њоки или тесто помагаат да го апсорбирате вишокот на сол. Помагаат и доматите кога […]

Сцена

БЕЗ ШМИНКА И СО МОДРО ЛИЦЕ – Ана Бекута цела во црно се појави на комеморацијата на починатата нејзина љубов

Српската пејачка Ана Бекута цела во црно се појави на комеморацијата на својот покоен партнер Милутин Мркоњиќ со кој беше во емотивна врска скоро цела деценија. Пејачката дојде во црн […]

Сцена

БЕКУТА И ПАДНА НА КАРЛЕУША ВО ПРЕГРАТКА: Јелена го сокри лицето со шешир, а го прекрши овој стар обичај

На погребот на Милутин Мркоњиќ кој денеска се одржа на Новите гробишта се појавија голем број луѓе, а меѓу нив е и долгогодишната пријателка на Ана Бекута, Јелена Карлеуша. Јелена […]

Живот Здравје

Дали кофеинот и лутата храна можат да го забрзаат метаболизмот?

Луѓето со брз метаболизам за кратко време ја искористуваат енергијата од храната и ефикасно се ослободуваат од непотребните материи. Успорениот метаболизам има сосема спротивен ефект. Има многу различни процеси, сигнали […]

Здравје

Пет причини зошто треба секој ден да јадете по една банана

Бананата е извор на есенцијални витамини и минерали како што се витамините А и Б, калиум и магнезиум. Тоа значи дека се добри за крвниот притисок, ја регулираат телесната тежина, […]

Живот

Овие намирници НИКАКО не смеете да ги мешате: Не се добри заедно и можат да бидат многу штетни за организмот!

Ова се намирниците кои никако не треба да се мешаат доколку сакате да го зачувате вашето здравје, пишува сајтот „Homeremedieshouse“: Банана и пудинг Оваа комбинација е многу тешко да се […]