Магазин

Сцена

Ноќниот живот во Скопје по неговата смрт повеќе не е ист: Легендарниот диџеј вечно ќе се памети, зад себе остави сопруга и две дечиња

Пред четири години на денешен ден почина човекот со вистинско име Љупчо Петровски попознат како диџеј Бабура. Од тогаш наваму ноќниот живот во Скопје повеќе не е ист. Љубителите на […]

Избор на уредникот Издвојуваме

Она кога те возат со денении. Има ли потреба од објаснување?

Она кога те возат со денении. Има ли потреба од објаснување? Ако забележите, со ова „лижавче“ Солана не „мафтал“ уште во 2009 година или повеќе од една деценија од сега…

Сцена

Сите се загрижени за нејзиното здравје откако ги пиеше овие пилули- дури и познатата водителка со совет за Ана Николиќ

Српската пејачка веќе со денови е топ тема во медиумите откако сподели фотографии од кои многумина се загрижија. Имено пејачката Ана Николиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот […]

Сцена

Несудениот зет на Цеца ќе стане татко, а поради овој детаљ нема да и е сеедно на Анастасија

Славниот српски фудбалер Ѕвездан Терзиќ ќе стане дедо, пренесуваат српските медиуми. Имено неговиот син Костадин кој е поранешно момче на Анастасија Ражантовиќ ќе стане татко. Неговата избраничка Валентина за неколку […]

Сцена

Масло и 7 кандила: Еве што Сека мораше да прави за да на свет го донесе Јован, a за да забремени била и во овој манастир во Грција!

Српската пејачка Сека Алексиќ утрово се породи со своето второ дете кое наместо Исак го крсти Јован во знак на светецот кој го прослави како семејна слава пред два дена. […]

Сцена

Прва фотографија од синчето: Сека Алексиќ по втор пат стана мајка, бебето нема да се вика Исак

Српската пејачка Сека Алексиќ се породи и по вторпат се реализираше во улогата на мајка. Имено, пејачката пред неколку месеци го откри полот на бебето, односно откри дека очекува момче […]

Живот

Вежбајте за да не сте депресивни!

Вежбањето три пати неделно ги намалува шансите за појава на депресија за околу 16 проценти, тврдат научниците. Секако дополнителното вежбање во текот на неделата резултира со уште поголемо намалување на […]

Сцена

Едита призна дека ги намалила усните: Сега повеќе се смеам

Пејачката Едита Арадиновиќ неодамна отишла под нож за да ги намали усните. Таа открила дека конечно сфатила дека имплантите не ја прават среќна, а поради нив помалку се смее. -Дојдов […]

Нега и убавина

Чудотворен напиток од грејпфрут и јаболков оцет: Го чисти црниот дроб и ги топи масните наслаги

Нарингенин, антиоксиданс кој се наоѓа во грејпфрутот и цитрусното овошје, го поттикнува црниот дроб да ги разградува маснотиите и истовремено ја зголемува чувствителноста на инсулин, тврди тим на научници од […]

Живот

Сè што треба да знаете за вирусот кој го загрижи светот: Се пренесува од човек на човек, а еве кој спаѓа во ризична група

Она што досега е познато е дека вирусот “2019-nCoV” содржи нов вид на коронавирус кој претходно бил откриен кај луѓето. Коронавирусите се широко семејство на вируси, но само шест (заедно […]

Живот

Правите големи грешки: Еве кои намирници не треба, а кои мора да ги миете пред јадење

Иако се чини логично дека секоја намирница пред готвењето треба да се измие, за некои од нив оваа навика е повеќе штетна отколку добра. Миењето на одредена храна може да […]