Живот

Живот

Скандалозно: Експолозија на кинески телефон убила човек!

Ваквите вести стануваа се почести и со тоа самата ситуација станува алармантна. Повторно, момче разговарало на својот мобилен додека се полнел почуствувал остра болка во срцето и неговата рака изгорела. По […]

Живот

Трогателна приказна: Мало девојче ги молело докторите да и ја отсечат ногата!

На Биљана Стојковиќ, деветгодишното девојче од Суботица,  и била ампутирана ногата поради рак на коските а за нејзино опоравување било неопходно да прими уште 4 хемотерапии во Милано.Борбата со ужасната […]

Живот

Како да ги отстраните стриите на природен начинн

Стриите се бледи белези кои се појавуваат на кожата во текот на хормоналните промени во организмот: во бременоста, при доењето, нагло дебелеење и слабеење. Секој сака да се ослободи од стриите, […]

Живот

Како да ги отстраните стриите на природен начин

Стриите се бледи белези кои се појавуваат на кожата во текот на хормоналните промени во организмот: во бременоста, при доењето, нагло дебелеење и слабеење. Секој сака да се ослободи од стриите, […]

Живот

Се изборила: Два пати го победив туморот!

„Два пати го победив туморот!“Рано откривање: Душица Косачевиќ сосема случајно на дојката открила дека има израсток. Откриено било дека станува збор за малигно заболување, кое благодарение на навременото откривање успеала […]

Живот

Докажано: Пластиката предизвикува тумор на црниот дроб!

Бисфенол А, основната состојка на пластичните амбалажи, предизвикува канцер, тврдат научниците. Состојката бисфенол А, која е основна супстанција на пластичната амбалажа, предизвикува тумор на црниот дроб, тврдат научниците од Универзитетот „Мичиген“, […]

Живот

Потребна е само една состојка од кујна и ќе го исчитите вашето лице засекогаш од акни!

Освен сол и бибер и сода бикарбона има во секоја кујна!Може да користи за чистење на забите, но и за отстранување на акните. Имено, едноставната маска од сода бикарбона, може […]

Живот

Годишно од рак ќе заболуваат 22 милиони луѓе, а ќе умираат 13 милиони луѓе!

Предвидувања: Годишно од рак ќе заболуваат 22 милиони луѓе, а ќе умираат 13 милиони луѓе! На следниот ЛИНК прочитајте ги симптомите на ракот.Светската здравствена организација (СЗО) објави извештај за карциномот во […]

Живот

Подгответе маст за хемороиди и решете го проблемот засекогаш!

Хемороидите се едно од најраспространетите заболувања. Според статистичките податоци, од хемороиди патат 12 % од населението. Подеднакво се јавуваат и кај жени и кај мажи. Можете да постигнете висок ефект на […]