Живот

Живот

Од жртва на насилство до херој: Нејзината смрт спасила седум луѓе!

Саназ Незами(27) починала претходниот месец во болницата во Мичиген. Борбата за живот ја изгубила по тешката повреда на глава која и ја нанел нејзиниот сопруг…Семејството на оваа жена дозволило трансплантација […]

Живот

Јадел само во „Мекдоналдс“- ослабел 17 килограми за три месеци

Американецот Џон Сисна е доказ дека консумирањето брз храна не мора да предизвика дебелеење. Сисна, кој предава биологија во една гимназија во Анкини, Ајова, три месеци се хранел само во […]

Живот

Човек со два пениса: Различни реакции од страна на девојките!

Анонимен маж кој пати од екстремно ретка болест позната под името „difalus“ ситуација во која мажот е роден со два пениса, објави фотографија на интернет што изнуди многу прашања на […]

Живот

Фото: Сопругата на Шумахер ја донела амајлија која му го спасила животот

Сопругата на Шумахер –Корина донела во болница керамичка амајлија која му го спасила животот во 1991 година на познатата трка во Силверстон!Керамичката амајлија на која се изгравирани иницијалите на сите […]

Живот

Момчето имало делови од петарди во желудникот а докторката му рекла дека не е тоа ништо!

Тринаесет годишно момче во четвртокот се здобило со опасни повреди  по експлозијата на импровизирана направа во семејната куќа. Момчето сега се наога во болница во Задар!Докторите велат дека благодарение на […]

Живот

Неверојатно: Тинејџерка абортирала а и понатаму е трудна!

Шенон Скинер(19) која е веќе мајка затруднела по втор пат, но се одлучила да абортира. Но три месеци подоцна дознала дека и понакатаму е трудна!Тинејџерка открива дека пилулите за предизвикување […]

Живот

Ја убедил сопругата дека животот му е во опасност, а потоа ја дознала целата вистина

Необичен случај на развод се одвива пред американскиот суд, бидејќи Кендис Фајнберг наследничка на бренд за долна облека, го тужи својот сопруг Стивен за неверство.Кендис (39) во 2011 по краткото […]

Живот

Совети за враќање во форма по празниците!

После празничното прејадување-овие совети многу ќе ви користат!1. Вода Утрото започнете го со 2 чаши вода (минерална, негазирана). Чувството на дехидрираност за кратко време ќе исчезне. Внимавајте!2. Кафе Не смеете да пиете […]

Живот

Прооди на Божиќ: Четиригодишно девојче застана на нозе- благодарение на хумани луѓе!

Да ја видите како оди и насмевката на нејзиното лице е најубавиот Божиќен подарок, раскажува Рут Ваир која со мажот Колин и помогнала на мајата Скај Свинтон.Добитниците на најголемата лото […]