Живот

Живот

Неверојатно: Научниците открија како да се заштитиме од рак на дојка!

Ракот на дојка, последниов период зазема голем замав и е доста развиен кај жените. Истражувањата покажаа дека секоја четврта жена во светот страда од рак на дојка. Кај мажите бројката на […]

Живот

15 работи кои не сте ги знаеле за ноктите!

Прочитајте ги 15 корисни информации поврзани со вашите нокти.1.Ноктите на рацете месечно израснуваат околу 3,5 милиметри. Додека ноктите на нозете раснат 1,6 милиметри. Исто така е откриено дека ноктите на […]

Живот

Бил уапсен затоа што има давал попуст на сиромашните!

Една од продавниците од малопродажниот ланец Гудвил во градот Нејпелс во американската сојузна држава Флорида ја повлече тужбата против својот малолетен продавач кој на сиромашните муштерии им наплатувал помалку од утврдените цени. […]

Живот

Ова е лекот за бронхитис!

Турмерикот се препорачува најмногу за Бронхитисот. Измешајте мала лажица турмерик и една четвртина лажица ќим [семки]. Подгответе ги како чај, а потоа оставете да се олади.Пијте го помешано со мед.Препорачливо […]

Живот

Фото: Се роди бебе со две глави!

Хирурзите во болницата во Џалалабад, Авганистан, го имаа најсериозниот и најнеобичен случај во нивната кариера, кога таму се роди бебе со две глави.Таму се родиле две девојчиња близначки, но едната […]

Живот

Ова момче заработува милиони од спортските обложувалници!

Марио Милич (25)  е од Сплит. Марио има завршено средно трговско школо, нема ни еден ден работен стаж, но сепак на својата сметка има милиони куни. Овој професионален обложувач седум години […]

Живот

Интернетот со донации му се оддолжи на искрениот бездомник!

Позитивна приказна од реалноста, приказна која мотивира и ја враќа надежта дека луѓето можат да бидат и добри!Бездомникот Глен Џејмс од Бостон, нашол ранец со 40 илјади долари во него […]

Живот

Јадете маџун и заборавете на доктор

Приказната за маџунот е стара колку и грозјето, а во Тиквешијата, според археолошките истражувања, одгледувањето на виновата лоза гради своја традиција повеќе од 2.000 години.До пред педесетина години во Кавадарци […]

Живот

Видео: Судбината на неговото болно другарче го натера на ваков потег!

Шестгодишниот Дилан Сигел напишал книга насловена „Chocolate Bar“ откако дознал дека неговото другарче боледува од неизлечива болест на црниот дроб.Книгата станала вистински хит. Потоа благодарение на книгата започнале да се продаваат […]