Интервјуа

Интервјуа

ИНТЕРВЈУ со Васил Пишев: Три прашања за идните пратеници од Струмица

Васил Пишев е роден 1965 година во Струмица, каде завршува средно образование, подоцна вонредно студира Менаџмент. Со сопругата Гордана се венчава во 1990 година. Во бракот има две деца. Бизнис […]

Интервјуа

Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не се во право го ставаа под тепих со констатацијата – […]

Интервјуа

Пишев за Пулс24: Заев на струмичани им е познат како човек за кој дадениот збор не значи ништо!

Во ексклузивно интервју за Пулс24, пратеникот од Струмица Васил Пишев одговара на прашања поврзани со проектите на ВМРО-ДПМНЕ, но и ги разоткрива криминалите на лидерот на опозицијата, Зоран Заев.Пулс24: Господине […]

Интервјуа

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме со остварените ветувања и новата Програма

Камчев: На 11 декември убедливо ќе победиме остварените ветувања и новата ПрограмаЃоко Камчев е роден 04.10.1975 во Валандово. Дипломирал политички науки на Правниот факултет во Скопје.Член на ОК ВМРО-ДПМНЕ од […]

Интервјуа

Стевананџија: Гласот за ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијатае глас за проверена опција

Димитар Стевананџија е роден 03.10.1976 во Прилеп. Оженет со Јулијана, татко на две деца, Кирил и Никола. Дипломиран професор по македонски јазик во Гимназијата Мирче Ацев-Прилеп, претходно работел како шеф […]

Интервјуа

Лашкоска:ВМРО-ДПМНЕ, иднината ја темели на младите

Интервју со кандидатот за пратеник во ИЕ4, Лашкоска Ане за Пулс24: ВМРО-ДПМНЕ, иднината ја темели на младитеПрашање ПУЛС24:  Што нуди Вашата Изборна Програма со која очекувате да ги добиете гласовите на избирачите? […]

Интервјуа

Манчев: Нема ништо по вредно и поискрено од детската насмевка

Интервју со Ванковер Манчев за Пулс24: Нема ништо по вредно и поискрено од детската насмевка1. Прашање ПУЛС24:  Вие сте лекар, како се одлучивте ова да биде Ваша примарна професија?  Манчев: За мене […]

Интервјуа

Манчев: Предвидуваме нови 600 милиони евра субвенции за земјоделците

Кандидатот за пратеник Ванковер Манчев во интервју за Пулс24 се изјасни по повеќе прашања поврзани со новата програма што ја нуди ВМРО-ДПМНЕ, како и за револуционерните проекти.ПУЛС24: Г-дине Манчев, што […]