Издвојуваме

Издвојуваме

Груевски преку новогодишна честитика ја повикува опозицијата да се врати во Парламентот(видео)

Европската должничка криза и справувањето на Македонија со неа, роуд шоута за привлекување на странски инвестиции, инцидентот во Собранието, како и петкратното убиство кај Смилковското езеро, се дел од новогодишното […]

Издвојуваме

Експертите: Шефот на ЦИА сепак ја потврди долгогодишната јавна тајна

Обвинувањата кои ги изнесе српскиот бизнисмен Љубоми Периќ-Магаш за лидерот на опозицијата Бранко Црвенковски, ги потврди и поранешниот шеф на американската разузнавачка агенција ЦИА, задолжен за балканот, Стивен Мајер.  За […]

Издвојуваме

Пулс24.мк и понатака број 1 во Македонија

По најновите измени кои се појавија вчера на глобалниот мерач на рејтинзи на сајтови alexa.com ПУЛС24.МК останува број 1 македонски сајт на оваа ранг листа. Вашиот омилен портал напредува глобално […]

Издвојуваме

Црвенковски повикува на насилство во последните три години

  Сител во Дневникот во 19 часот направи една ретроспектива на случувањата во последните три години и посочува дека сценариото беше комплетно идентично како и она што деновиве се случува. Во […]

Издвојуваме

ВИДЕО: Шеќеринска и Иванова го „китеа“ Собранието

Пратениците на СДСМ излегоа во јавноста со тврдењето дека биле непотребно малтретирани и отстранети од страна на Собраниското обезбедување за време на пленарната седница на која се случија низа инциденти. […]

Издвојуваме

Есад Рахиќ изјави дека половина од луѓето што биле на протестот на опозицијата се наркомани(видео)

Пензионерот кој беше физички нападнат од симпатизер на СДСМ не е партиски активист, туку загрижен граѓанин. На протест отишол за да постави прашање на пратеникот Тито Петковски кој го игнорирал […]

Издвојуваме

Есад Рахиќ му појасни на пензионерот дека луѓето на блокадата на опозицијата се наркомани (Видео)

Пензионерот кој беше нападнат од поддржувач на Црвенковски изјави дека откако Есад Рахиќ го тргнал на страна му рекол да сфати дека половина од луѓето што биле на блокадата на […]

Издвојуваме

Петров убедуван од страна на Вељаноски

Непосредно пред да го вратам Буџетот во Владата за да ни достави дополнет предлог Буџет, самоиницијативно иницирав уште еден разговор, овој пат со генералниот секретар на СДСМ, г.Андреј Петров, сметајќи […]

Издвојуваме

Вељаноски: Бев принуден да го одржам редот во Собранието

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски вели дека жали за случувањата во Парламентот во понеделникот, но тврди дека бил принуден да го одржи редот во пленарната салa и да создаде елементарни […]