Македонија

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го подготвува Зоран Заев за градоначалник на Радовиш

СДСМ го подготвува Зоран Заев за градоначалник на Радовиш.Во Радовиш Заев можеби ќе ги отвори конечно трите индустриски зони со триста погони и 3.000 вработувања кои не успеаа да никнат […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ продолжува со пишување на сценариото од нивниот виртуелен живот

СДСМ продолжува со пишување на сценариото од нивниот виртуелен живот.Интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ: Ова сценарио му е неопходно на СДСМ за да го куражи членството бидејќи рејтингот на […]

Вести

Некој ќе одговара за лагата: Бахчовановски си заминал пред тепачката во „Дежа ву“!

Денеска порталите блиски до опозицијата пласираа лага со која сакаа да го оцрнат образот на Директорот на Државната лотарија на Република Македонија, Владимир Бахчовановски.Порталот Доказ, ја пренесе веста во која […]

Вести

Луксузирање во кабинетот на Спасовски!

Нов мебел влезе во канцелариите на соработниците на Оливер Спасовски.Постоечките бироа и канцелариска опрема не биле доволно луксузни за тимот на технички назначениот министер за внатрешни работи па до надлежните организациски […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и СДСМ не можат со молчење да ја покријат аферата за фалсификувани лични карти

Оливер Спасовски и СДСМ не можат со молчење да ја покријат аферата за фалсификувани лични карти која пред 15 дена ја објави неделникот Фокус, близок токму до СДСМ.Излегоа три броја […]

Локална самоуправа

Градоначалникот Јакимовски е во одлична здравствена состојба!

Градоначалникот на Општина Карпош и претседател на ГРОМ, Стевчо Јакимовски е во одлична здравствена состојба.Шпекулациите што ги шири порталот Centarnews.net и дел од СДСМ што стои зад него се чиста […]

Вести

Денес се празнува маченицата која го ширеше Христијанството!

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 ноември.Денеска е Св. маченица Цецилија. Свети Цецилија Римјанка се роди во богато и угледно семејство. Рано се одлучи на девствен живот. Подоцна, […]

Вести

Уште еден неработен ден до крајот на годината!

Уште еден неработен ден  до крајот на годината!Празникот Св. Климент Охридски 8 Декември (вторник) е неработен за сите граѓани на Република Македонија, согласно Законот за празниците на РМ, соопшти Министерството […]

Вести

И ова е Зоран Заев!

Весникот Дневник објави детален приказ на тендерите и договорите на кланот Заеви со наслов „И ова е Зоран Заев“. Погледнете и фотографиите во продолжение  Погледнете и фотографиите во продолжение 

Црна хроника

Едно лице го изгуби животот а четири се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кисела Вода

Едно лице го изгуби животот а четири се тешко повредени во сообраќајна несреќа во Кисела ВодаСиноќа во Кисела вода кај Рампа се случи страшна сообраќајна несреќа во која едно лице […]

Вести

Тодоров: Нашите политички опоненти ја копираат Програмата на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ како по традиција заедно со граѓаните ја прави програмата. Нашите политички опоненти го копираат овој метод со цел да го постигнат овој стандард кој ВМРО-ДПМНЕ го постави, истакна на […]