Search Results for "мицковски"

Коментари

Мицковски чисти се што не му се допаѓа, партијата тоне во изолација

Вечерва Мицковски чисти се што не му се допаѓа во партијата. Како што дознаваме ги исклучил Мијалков, Тодоров, Јанчев, Богданов и Богојески. Тоа е можно затоа што партијата има механизми кои […]

Коментари

Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски

Во пресрет на најголемите турбуленции утре кога е мошне можно да се побара оставка од Мицковски и нов вонреден Конгрес на партијата Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски. […]

Издвојуваме

Фокус: Се ниша „тронот“ на Мицковски, членството пред ерупција

Неделникот Фокус денеска истражуваше какво е расположението после почнувањето на промената на Уставот во некогаш големата ВМРО-ДПМНЕ. Еве дел од текстот: Од најмоќна партија, ВМРО-ДПМНЕ деновиве ги доживува најтешките моменти. Со […]

Избор на уредникот

Мицковски не ви верувам! Вашето однесување направи да не ви верувам!

Не знам можеби уште слават Мицкоски, Каракамишева, нивните новинарски поддржувачи, ама само додека народот ги поддржува како политичари, Неделковски и Нонковиќ, штабските глувчиња, преговарачка победа на ВМРО ДПМНЕ на која […]

Издвојуваме

Десеткувана коалицијата на Мицковски

Како што може да се забележи од фотографијата која ја објави центарот за комуникации на Мицковски неговата коалиција е десеткувана. Имено, таа коалиција некогаш владееше самоуверено со Македонија и средбите […]

Избор на уредникот

Христијан Мицковски веќе 10-ти пат покажа дека е амеба без кичма – Статус на Колевски

Маестрален статус на Петар Котевски кој во епицентар ја погодува хипокризијата на корумпираните политички елити. Следува интегралниот текст: Христијан Мицковски веќе 10-ти пат покажа дека е амеба без кичма. На […]

Коментари

Последниот „бедем“ на Мицковски. Одбрана која сигурно ќе го одведе во „светла иднина“

Да не е тажно ќе биде комично. И тоа многу смешно. Еве ги гавазите на Мицко кои се сметаат самите себе за негови првобранители и со право да денунцираат секој […]

Избор на уредникот

СМС комуникацијата на Демократската Фракција со Косана извршителот на Мицковски

Како што ви најавивме во текстот: Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ следува СМС комуникацијата, односно одговорот на Косана од страна на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ […]

Издвојуваме

Мицковски преку Косана Николиќ со обид да ја амортизира Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска е направен груб, неетички, неморален и несоодветен обид преку Косана Николиќ да се пристапи на Демократската Фракција на ВМРО-ДПМНЕ, информираат од таму. Дознаваме дека Косана имала инструкции од Мицковски […]

Коментари

Оптимизам непотпрен на ништо се шири од Белата палата на Мицковски, се делат началнички места

Иако прво ги прогласија тие што бојкотираат за „фекалии“ сега од „Белата палата“ сметаат дека тие всушност го урнале референдумот. Значи во недела во 11 часот откако видоа дека ќе […]

Коментари

Али Ахмети и Мицковски се сретнале вчера тајно! ДПМНЕ не соопшти за што е зборувано

Како по обичај за средбите кои се најважни за иднината на државата дознаваме преку албанските првенци, оти нашите кријат. Кријат веројатно оти договараат работи кои не се од интерес на […]

Коментари

Пратениците барале од Мицковски повторно да бидат на листите!

Како што се загрева изборната машина, која мислиме дека ќе биде погубна за многумина политиканти, веќе се појавуваат големи апетити во „Белата Палата“. Имено вечерва бевме информирани дека досегашните пратеници […]