Црна хроника

Црна хроника

Трагедија го потресе Загреб, убиени шестмина меѓу кои и дете

Убиецот е таксистот Игор Наѓ, кој при апсењето се самоубил. Такси возило “Шкода Октавија“ кое го возел е пронајдено на подрачјето на Брезовица, пишува “Јутарњи лист“, а радио “Сљеме јавува […]

Црна хроника

Се удавија две сестри во базен во хотел на Родос

Во хотелски базен во областа Лалисос на Родос се удавија две француски тинејџерки (16 и 19), соопштија властите, додавајќи дека причините за несреќата засега не се познати. Веста за несреќата […]

Црна хроника

Обвинителството изврши увид на местото на синоќешната сообраќајна несреќа, ова се деталите

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес синоќа изврши увид на регионалниот пат Велес– Штип, кај Ново Село, на местото каде се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно […]

Црна хроника

Тешко повреден и возачот на автобусот од синоќешната страшна сообраќајка

Дваесет и деветгодишниот возач на товарното комби „крафтер фолксваген“ од Скопје загинал на местото на сообраќајната несреќа синоќа кога директно се удрил со патничкиот автобус со кратовски регистратски таблички. Возачот […]

Црна хроника

Таткото на девојката која загина во Хрватска раскажува како глисер и ја откинал ногата (ВИДЕО)

Таткото на Верена Хајнц, 20- годишна девојка од Австрија раскажува за несреќата во Хрватска при што загина неговата ќерка. Трагедијата се случила во средата, првиот ден од нивниот одмор на […]

Црна хроника

Еден загинат и двајца повредени рудари во Тораница

Вчера за време на минирање во рудникот Тораница во близина на Крива Паланка загина 57-годишен  рудар. Во несреќата се повредени уште двајца рудари, вработени во рудникот за олово и цинк, […]

Црна хроника

23-годишник донесен починат во болницата во Гевгелија

Момче се здобило со повреди од моторна пила, после што починало, соопштува МВР. Вчера во 08:44 часот во Полициската станица Гевелија, од болницата во Гевгелија било пријавено дека кај нив […]

Црна хроника

Несреќа на Крк: Глисер налета на девојка, починала во болница

Дваесет и осумгодишна девојка од Австрија загинала откако вчера околу 16 часот на неа налетал глисер. Како што пренесува „24сата.хр“, таа им подлегнала на повредите во болница. Жртвата се капела […]

Црна хроника

Изгyбивмe добар колега, голем човек, вистински професионалец, колегите се збогуваа од загинатиот полицаец

Изгyбивмe добар колега, голем човек, вистински професионалец. Татко, посветен на семејството. Вака колегите на социјалните мрежи се пpoстуваат од полицаецот Сефет Бајрами кој вчера нacтpада во стpашната сooбраќајна нeзгода која […]

Црна хроника

Мајката на Пино: Ангела се надевала дека ќе биде богата снаа “Италијанка“

Мајката на убиеното момче Пино Секондо, Маја Трпковска во разговор за порталот “Магазин“ откри досега необјавени детали за живот на својот син, неговото детство, но и детали за убиството и […]

Црна хроника

Заради пребрзо возење притвор за возачот на камионот во сообраќајката кај Обиколница

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот од […]