Вести

Вести

Четворица загинати во пад на авион во Франција

Четворица швајцарски државјани  загинаа во пад на помал авион во источна Франција, објави во саботата државниот обвинител за округот Белфор, Александер Шеврие, додавајќи дека продолжува потрагата по телата на загинатите. […]

Вести

Видео од убиството пред Стејт Билдинг

Вчера утрото, надзор камерата на Стејт Билдинг го долови моментот на престрелката во кој пристапуваат повеќе полицајци до наводното убиство на Џефри Џонсон. Според сведоците, Џонсон му пријде на Стивен […]

Вести

Берлускони негира дека германско-босанската старлета затруднела од него

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони кој во септември ќе наполни 76 години, ги отфрли обвинувањата на старлетата Сабина Беган дека забременила со него. Германската старлета со босанско потекло 38-годишната Сабина […]

Вести

Гари Каспаров ослободен од обвиненијата

Каспаров беше меѓу десетиците луѓе уапсени пред судот по пресудата на членовите на панк групата Пуси Рајот. Девојките заработија двегодишна затворска казна заради „хулиганство“, односно изведба на песна во московската […]

Вести

Њујорк: Отпуштен работник го застрелал шефот

Американската полиција излезе со повеќе детали за инцидентот во Њујорк во петокот изутрината, во кој две лица загинаа, наведувајќи дека отпуштен работник го застрелал шефот, по што бил погоден од […]

Вести

Американски командос ќе објави книга за ликвидирањето на Осама бин Ладен

  Американски командос, кој учествувал во ликвидирањето на лидерот на Ал Каеда, Осама бин Ладен, напишал книга за минатогодишната операција во Пакистан.   Поранешниот командос, кој ги напуштил специјалните единици, […]

Вести

Германско-босанска старлета трудна од Берлускони?

    Германската старлета со босански корени, 38-годишната Сабина Беган, која стана позната по учеството во раскалашените забави на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, тврди дека очекува негово дете, објавија […]