Ознака: автомобилизам

Автомобилизам

Незадоволен Русин стана ХИТ на интернет: „Земете си го тоа го**о со себе“

Сопственикот на овој Range Rover направи спектакл пред еден од салоните за автомобили на британската марка.Случката се одиграла во почетокот на неделава, кога незадоволен сопственик на Range Rover паркирал возило […]

Автомобилизам

ФОТО: Уникатниот Mercedes-Maybach Vision 6

Пред една недела се појави првата обвиткана во мистерија, слика на мистериозниот наследник на Exelero.Денес, неколку дена пред официјалната премиера на Натпреварот за елеганција во Пебл Бич кој започнува на […]

Автомобилизам

ВИДЕО: Ова е најсложениот кружен тек во светот!

Кругови текови обично се елементи на патиштата, создадени за да го олеснат сообраќајот. Едноставниот концепт, при кој се влегува во кругот без предност и се чекаат автомобилите да се престројат, […]

Автомобилизам

Icona Vulcano Titanium е првиот титански автомобил во светот

Италијанското дизајнерско студио ICONA го претстави својот сосема нов модел, кој е и првиот целосно титански хипер автомобил во светот.Претходната верзија на Icona Vulcano Titanium дебитираше на минатогодишниот Pebble Beach […]

Автомобилизам

Алфа ромео од 1939 година ќе се продава на аукција за 25 милиони долари

„Алфа ромео 8Ц 2900Б лунго спајдер“ од 1939 година може да влезе во историјата како највреден автомобил на оваа италијанска марка.Се проценува дека на претстојната аукција на класични автомобили овој […]

Автомобилизам

Повеќе алуминиум за следниот Mercedes C-Class

Седанот Mercedes-Benz C-Class сѐ уште не е подложен на дотерување, но компанијата од Штутгарт веќе работи на следната генерација на моделот.Според Automotive News, раководството на брендот планира да го направи […]