Ознака: аеродром

Вести

Чаир, Аеродром и Гази Баба со најмногу заразени од коронавирус, еве каква е состојбата низ цело Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје): • Чаир – 150 • Аеродром – 132 • […]

Вести

Чаир сѐ уште со најголем број на активни случаи, во Аеродром и Кисела Вода се намалува бројот

Скопската општина Чаир сѐ уште е на врвот по бројот на активни случаи со коронавирусот. Иако вчера бројот беше речиси идентичен со Аеродром и Кисела Вода, денешната статистика на Министерството […]

Вести

Штип со над 400 заразени зад Скопје, Аеродром се приближува кон Чаир

Од почетокот на епидемијата до денес бројката на заразени во земјава викендов надмина 10.000, па денеска е 10.213. најмногу заразени се уште има во главниот град каде се регистрирани 1.876 […]

Вести

Првиот авион на аеродромот во Скопје пречекан со „воден мост“

Првиот патнички авион кој пристигна на меѓународниот аеродром во Скопје по укинувањето на забраната за летови беше авионот на „Туркиш Ерлајнс“ од Истанбул. Авионот долета од турскиот град во Скопје […]

Балкан

Словенија ги отвори аеродромите

По повеќе од два месеца Словенија повторно ги отвори меѓународните аеродроми. На аеродромите во Љубљана, Марибор и Порторож од утрово се дозволени интернационални летови од земјите членки на Европската унија, […]

Свет

Драма на аеродром во Амстердам, се судриле два авиона

На аеродром во Амстердам се случил инцидент во кој се судриле два патнички авиона. Засега нема информации за причинетата штета или евентуални жртви. Крилото на авион на компанијата EasyJet Airbus A320 […]

Македонија

Авионот со градоначалникот на Охрид не можел да слета во Скопје, па морал во Истанбул

Авионот од Истанбул кој синоќа требаше да слета на аеродромот во Скопје се вратил назад во Турција заради немање услови да слета на скопскиот аеродром, дознава “Скопје1.мк“. Авионот направил неколку […]

Вести

Бесплатен превоз до скопски аеродром за пречекот на ракометарите

ЈСП Скопје ќе обезбеди два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на Вардар на меѓународниот аеродром Скопје. -Ги информираме заинтересираните граѓани кои немаат превоз, а сакаат да ги пречекаат […]