Ознака: аеродром

Меѓународен фудбал

Уапсен Огњен Врањеш: Драма на фудбалерот на аеродромот во Белгија!

Фудбалерот на Андрелехт, Огњен Врашеш уапсен е на аеродормот во Шарола, бидејќи немал важечка дозвола за престој во Белгија. На контрола на пасошите утврдено е дека визата за престој му […]

Вести

Поради дрон нема полетувања од аеродромот Хитроу

Авионите од аеродромот Хитроу во Лондон не полетуваат откако во близина на аеродромот е забележан дрон. Портпаролката на аеродромот Хитроу изјави дека полицијата работи на спречување каква било закана за […]

Вести

Се нормализира авиосообраќајот на скопскиот аеродром

Утрово од скопскиот аеродром се реализирани две полетувања, едното за Лондон, а другото за Гетеборг, откако од вчера попладне и ноќеска поради магла и намалена видливост летовите беа откажани или […]

Црна хроника

Авион од Грузија принудно слетал во Белград

На аеродромот “Никола Тесла“ во Белград принудно слетал авион. Брзата помош примила повик дека еден од патниците е онесвестен и веднаш се упатила на местото на настанот. Според неофицијалните информации […]

Занимливости

Најопасниот аеродром во Европа: Поради честите несреќи пилотите поминуваат посебна обука за слетување

Иако Мадеира е поблиску до Мароко, сепак припаѓа на Португалија, а поради прекрасните 180 километри крајбрежје, морето, прекрасните плажи и патишта, вреди да се посети. Тоа што прво ќе го […]

Вести Македонија

Во сообраќајна несреќа кај “Ред кафе“ во Аеродром тројца повредени

Во сообраќајна незгода што попладнево се случи на улицата „Владимир Комаров“ во населбата Аеродром, непосредно до “Ред кафе“ повредени се три лица. Како што јавува МИА во сообраќајката учествувале „Мерцедес“ со бугарски […]

Црна хроника

Загорено тенџере со месо вознемири станари во Аеродром

Со две возила и седум пожарникари, Противпожарната единица на Град Скопје интервенираше на дојава од граѓани дека излегува црн чад и непријатна миризба од стан во Аеродром. Пожарникарите со скала […]

Вести Македонија

Соученици фрлиле 14 годишно девојче низ прозор

Невиден инцидент се случил во основно училиште во Аеродром: Ученици фрлиле соученичка преку прозорец од училница. Четиринаесет годишно девојче преживеало хорор откако за време на одмор била малтретирана од соученици. Инцидентот, за […]