Ознака: АЛЕПО

Вести

Руското МО откри масовни гробници во Алепо

Портпаролот на руското МО, Игор Конашенков изјави денеска дека по ослободувањето на Алепо во делови од градот што биле под команда на џихадисти пронајдени се масовни гробници на цивили кои […]

Вести

Околу 1.000 лица евакуирани од Алепо

Во новата операција за евакуација на населението, Алепо го напуштија околу 1.000 лица, истакнал медицинско официјално лице.Околу 20 автобуси со луѓе се евакуирани од Алепо пристигнале рано утринава во западниот […]

Вести

Советот за безбедност на ОН постигна договор за Алепо

Членките на Советот за безбедност на Обединетите нации постигнаа договор за нацрт-резолуцијата за испраќање набљудувачи во Алепо, откако Франција ги прифати забелешките на Русија, а гласањето би требало да се […]

Вести

Мејнстрим пропаганда на Западот: Како се спинува ситуацијата во Алепо и што ги учат во Македонија!

Во октомври, весникот „Чикаго Трибјун“ започна со кампања #StandWithAleppo, која набрзо стана популарна поради тоа што наводно била креирана од „две мајки од Чикаго“ кои гледаат во документ од злосторствата […]

Вести

Постигнат е договор, се очекува евакуацијата на цивилите од Алепо

Во Сирија е постигнат договор, со што евакуацијата на цивилите од источниот дел на Алепо и жителите на две шиитски села во североисточниот дел на земјата треба да почне во […]

Вести

НЕМА КАДЕ: Дрогиран терорист не сфаќа дека го заробиле војници на Асад

Прегазен е терористичкиот центар во Алепо. Она што се сметало за неосвоива тврдина се сруши за неколку дена на сириската офанзива.Кон уништувањето на терористите допринеле и внатрешните борби помеѓу различните […]

Вести

„Немате врска што се случува во Алепо“: Погледнете како канадска новинарка ги нападна западните медиуми!

Алепо е град кој веќе долго време е во центарот на светската јавност. Сириската престолнина на културата и бисер на античката историја, последните 5 години е постојана мета на уништување […]

Вести

Башар ал Асад објави дека сирискиот град Алепо е ослободен

Сирискиот претседател Башар ал Асад објави дека сирискиот град Алепо е ослободен и ја прогласи победата на сириските сили над сириските бунтовници.Тој ги поздрави неговите сонародници поради ова случување. -Сакам […]