Ознака: АМСМ

Вести

АМСМ: Прилагодете ја брзината на овие патни правци

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. На магистралниот пат Струмица – Дабиле во тек е поставување на сообраќајна сигнализација по што ќе се воведе времена измена на […]

Вести

Нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомото сојузот […]

Вести Македонија

Затворен за сообраќај патот преку Галичица

Патот што води преку планината Галичица од Царина до Трпеица од изутрината во шест часот е затворен за сообраќај поради одржување на трки со мотори, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Вести Македонија

На неколку патни правци во Македонија забрана за камиони заради снегот

На патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража од 17:35 часот поради врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила, соопшти Авто-мото сојузот на […]

Вести Македонија

Густа магла на Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на планинскиот премин Пресека има густа магла со видливост до 50 метри, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на […]

Вести Македонија

Одрон го блокираше сообраќајот на патот Маврово – Дебар: АМСМ со важна вест за возачите

На регионалниот пат Р 1202, Маврово – Дебар кај местото викано Сенечки ливади поради одрон сообраќајот се одвива наизменично. Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. […]

Вести

Европски ден без жртви во сообраќајот

Денес под мотото на кампањата “Намалувањето на брзината спасува животи“ и во Македонија ќе се одбележи Европскиот ден без жртви во сообраќајот. На оваа кампања се приклучија бројни познати личности […]