Ознака: богатство

Вести

Најбогатото семејство на светот, Валтон, заработува 70.000 долари во минута

Најбогатото семејство на светот, семејството Валтон, заработува 70.000 долари секоја минута. Додека завршите со читање на овој текст, најбогатото семејство на светот ќе биде побогато за плус 70.000 долари. Тоа […]

Живот

3 знаци што укажуваат дека ќе станете милионер: Проверете дали ве очекува богатство во иднина

Постои некој што не сака да биде милионер? Можеби парите не се најважната работа во нашите животи, но тие се неопходност без која не би можеле да живееме. Додека сите […]

Сцена

Познатиот турски готвач пред 10 години работел за плата од 400 евра, а денеска е споственик на компанија од 1,5 милјарди евра

Да земиш и да го подготвиш месото никогаш не претставувало еден вид на уметност. Исто така на никој претходно не му текнало дека турањето сол еден ден може да постане […]

Сцена

Ќе ви се заврти во умот од погледот: Балашевиќ се поднови со луксузна вила вредна милиони, а еден детаљ ретко кој го има дома

Новосадскиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ купил вила во Истра за која искеширал 400 илјади евра. Како што пишуваат хрватските медиуми, кантавторот ја пазарил вилата преку фирма каде што директор е токму […]

Сцена

Лек против депресијата: Џастин Бибер се почасти со вила вредна девет милиони евра

Во последно време пејачот Џастин Бибер поминува низ лош период, а покрај него е неговата сопруга, манекенката Хајли Болдвин. Пејачот не крие дека подолго време е во депресија и дека […]

Живот

Дала отказ, вложила сѐ во стартап и сега поседува компанија вредна милијарда долари

„Зилинго“, сингапурска модна платформа која собира повеќе од илјада трговци со облека од Југоисточна Азија, се приближува до пазарна вредност од милијарда долари. Можеби е изненадување за многумина, но на […]

Сцена

Меган како принцеза заработила вртоглава сума на пари, а кога ќе дознаете колку пари има на својата сметка Кралицата Елизабета ќе занемете

Сите веќе добро знаат дека кралското британско семејство е едно од најбогатите кралства во светот. На сметката на кралското семејство има голема сума на пари кои месечно ги добиваат членовите […]