Ознака: богатство

Сцена

Северина позира во маица колку цела просечна хрватска плата

Откако на социјалните мрежи предизвика завист последните две недели со егзотичниот одмор, сега се фотографира во скапа маица. Северина во маица на Долче и Габана позираше на аеродромот во Доха, […]

Занимливости

Најскапиот стан во Европа чини 75 милиони евра, има спектакуларен поглед, а кога ќе го видите ќе сфатите зошто неговата цена е толку висока

Најскапиот стан во Европа се наоѓа во Монако, веднаш покрај патеката за “Големата награда на Формула 1”. “Панорамата” се продава по цена од 75 милиони евра. Има шест спални соби, […]

Контроверзни фајлови

Шокантно: Титовата Југославија траеше благодарение на Рокфелер!

Покојниот Давид Рокфелер, кој беше последниот жив внук на најбогатиот човек во историјата на светот, Џон Д. Рокфелер, во неговото минато, бил поврзан и со Југославија и Јосип Броз Тито. Поточно, […]

Сцена

Јелена Карлеуша ја прошета својата „биркинка“ вредна 15.000 евра

Поп-пејачката пред неколку дена им се пофали на своите следбеници на социјалните мрежи со новата чанта и го предизвика гневот на борците за заштита на животните, бидејќи чантата е изработена […]

Видео

Сонувал чуден сон: Ја раскопал дневната соба, а под каучот нашол мистериозна дупка (ФОТО+ВИДЕО)

Овој пензионер од англискиот место Плимут не копа дупка во својот двор, ниту на ливада, туку во дневната соба од својата куќа. Кога една ноќ сонувал богатство во својата куќа, […]

Занимливости

Шок во гаражата на дедо му: Се криело богатство

Неименуван маж открил вистинско богатство во гаражата која што му припаѓала на неговиот дедо. Во гаражата се крие култниот Lamborghini Countach од 1981-ва година. Луксузниот автомобил му припаѓал на неговиот […]