Ознака: брускети

Кулинарство

Домашно италијанско предјадење: Брускетите се подготвуваат брзо и лесно, а сите состојки ги имате во кујната

Брускетите се едно од омилените италијански предјадења. Идеални се за ужина или лесен оброк. Се подготвуваат брзо и се одличен избор доколку сакате да ги подготвите за вашите пријатели. Имате […]

Кулинарство

Домашно италијанско предјадење: Брускетите се подготвуваат брзо и лесно, а сите состојки ги имате во кујната

Брускетите се едно од омилените италијански предјадења. Идеални се за ужина или лесен оброк. Се подготвуваат брзо и се одличен избор доколку сакате да ги подготвите за вашите пријатели. Имате […]

Кулинарство

Нема да знаете за доста! Брускети со моцарела и сланина!

Едноставно неодоливи…СОСТОЈКИ: 1 багет (ако немате багет, можете да го искоритите било кој тип на леб) 150 гр сланина (тенко сечена) 00 гр пиперка 150 гр моцарела 1 лажичка маслиново […]

Кулинарство

Направете оброк по кој „сите ќе полудат“: ФАНТАСТИЧНИ БРУСКЕТИ

Одлични се како предјадење, како главно јадење или ужина за децата.Состојки: француски леб маслиново масло свеж босилек лук сол бибер Припрема Лебот исечете го на кришки со дебелина околу 1 […]