Ознака: Васко Ефтов

Вести

Видео: Верушевски лично му ги пуштал снимките на Заев за да не се збуни и самиот да се сними

Како што Асанж ги добива материјалите, на истиот начин се одвива преносот на податоците од прислушувањето и во Македонија, вели аналитичарот Александар Митовски од Центарот за истражување и анализа ЦИА […]

Вести

Ефтов: Ваква криминална збирштина каква што е сега збрана до раководството на СДСМ не се памети во македонската историја

Ваква криминална збирштина каква што е сега збрана и залепена до раководството на СДСМ не се памети во македонската историја. Тој криминален џган не знае поинаку да делува освен да […]

Вести

Ефтов: Петтиот член на ад-хок телото на списокот на свои донатори ги има Сорос и УСАИД

Новинарот Васко Ефтов во синоќешнoто издание на „Во Центар“, во разговор со Алберт Муслиу откри дека Љузим Азири, 5-тиот член во ад-хок телото е член на граѓанската организација на Алберт […]

Вести

Ефтов: Кредата со која се црта кругот на македонската земја е во рацете на граѓаните, а не во рацете на Катица

Ве мо­лам да раз­бе­ре­те ед­на ра­бо­та – ова не е ин­ци­дент, ова е сис­тем. Сис­тем на кој се ра­бо­ти дол­го вре­ме и кој се­га се тес­ти­ра во Ма­ке­до­ни­ја. Kа­ти­ца е […]

Вести

Ефтов: Нека ме поканат и мене во Телма, за да ги пофалам СЈО и да ја вработат жена ми

Новинарот Васко Ефтов, реагираше на последните вработување во Специјалното јавно обвинителствоМедиумите деновиве пишуваат за вработувањата како награда за бранење на ставови на СЈО, како и непотизам во ова јавно обвинителство. […]

Вести

Ефтов: Невозможно е Албанците масовно да гласаат за СДСМ

Според Ефтов, СДСМ сега се фокусира на албанските гласови и нивната стратегија е тоа да биде партија за која најмногу ќе гласаат Албанците, но тоа засега е невозможно бидејќи во […]

Вести

Ефтов: Зоран Заев води класична Мендух Тачи кампања

Водителот на политичката емисија „Во Центар“, Васко Ефтов, по неодамнешните изјави на лидерот на опозицијата кога најави двојазичност во повеќе македонски општини, вели дека Заев со тоа само сака да […]

Вести

Стратезите на СДСМ во одбрана на идејата на Заев за воведување двојазичност

Медиумските перјаници и советници на СДСМ отворено застанаа во одбрана на идејата на опозицискиот лидер Зоран Заев, кој во интервју за НОВА ТВ во вторникот најави двојазичност во цела Македонија […]