Ознака: Васко Ефтов

Вести

Васко Ефтов го разголи Мерсељ Биљали, еден од перјаниците на Заев и Сорос

  Гостин  во  емисијата на Васко Евтов „Во  центар“ беше  Мерсељ Биљали.    Васко Ефтов во целост го разголи Биљали. Јасно беше потенцирано дека Биљали е близок човек на Зоран […]

Вести

Ефтов: Криминални полициски структури делеа пари по партиски штабови и џамии

Гласовите на ДУИ одат кај СДСМ, а тоа се оние командантски структури  и оние вахабиситчки структури во кумановско и скопско кои претходно се врзувале за ДУИ, а тоа е со […]

Вести

Ефтов: Огромна е опасноста Македонците да ја поразат Македонија

Според бројни анализи, многумина во одржувањето на изборите на 11-ти декември гледаа излез од кризата која ја зафати државата.Но, државата се соочува со посериозен предизвик бидејќи политичката и уставна структура […]

Интервјуа

Ефтов: Ако кампањата потраеше уште малку, Шилегов немаше да влезе во шестата изборна единица

Членовите три години молчеа во очекување на голема изборна победа гарантирана со печатот на Чадорот и секој сомнеж дека не се во право го ставаа под тепих со констатацијата – […]

Вести

Заев во очај се фаќа за сламка: СДСМ во контакт со албански банди од Косово за инциденти на денот на изборите

Неизбежниот пораз кој СДСМ и Зоран Заев ќе го доживеат на 11-ти декември, го натера лидерот на СДСМ одново да го активира криминалното подземје во земјава и соседството со цел […]

Вести

Ефтов: Постои сценарио за политички и безбедносни инциденти кое треба да доведе до нова нестабилност по 11 декември

Постои сценарио за политички и безбедносни инциденти кои би требало да се реализираат пред или на самиот ден на изборите, предупредува новинарот и аналитичар Васко Ефтов во неговата последна емисија […]

Вести

Ефтов: Заев е можно да земал и пари за ваквите активности

Коментирајќи ги последните настапи на опозицискиот лидер Зоран Заев, новинарот Васко Ефтов смета дека целта не е само привлекување на што е можно поголем број албански гласови, туку и предизвикување […]

Вести

Аналитичари: Опасните тези на Заев водат кон внатреалбански конфликт и рушење на унитарноста

Не стивнуваат реакциите во јавноста по изјавите на опозицискиот лидер за двојазичноста, новиот Рамковен договор, федерализацијата и обвинувањата на сметка на Македонија за односите со соседите федерализацијата и обвинувањата на […]