Ознака: Васко Ефтов

Издвојуваме

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР Утре (недела), 21 јуни во 22:00 Филип Петровски гостува кај Васко Ефтов. Според исечокот од најавата кој […]

Коментари

Груевски не сака да ги коментира исклучувањата во ВМРО-ДПМНЕ. Дали е во прашање сценарио?

Како што рече Васко Ефтов, кој е сега истурено новинарско перо во таборот на Мицковски преку Алфа ТВ, ова ми ти било Панорама2. Па согласно на тоа било добро што […]

Вести

Васко Ефтов: Нова Македонија е најнесреќниот предлог, со тоа име Македонија го губи идентитетот

Политичкиот аналитичар и новинар Васко Ефтов во својата емисија ,,Во Центар’’ жестоко реагираше на наводите во грчките медиуми дека македонската влада прифатила и самата го дала предлогот за промена на […]

Вести

Ефтов: СДСМ со спроведување на ваква економска политика, сака да го скрши македонскиот национализам, а со тоа да се промени и името на Македонија

Новинарот и аналитичар Васко Ефтов во својата емисијата „Во Центар“ даде издржана и неутрална анализа за моменталното ситуација во земјата, поврзувајќи ги локалните избори со промена на името и сегашната […]

Вести

СДСМ се труди да испровоцира крвав конфликт во Македонија

Новинарот Васко Ефтов смета дека СДСМ макотрпно работи на тоа да испровоцира конфликт во Македонија, и според него, оној кој треба да го започне е ВМРО-ДПМНЕ. Тој смета дека поради […]

Вести

Нова епизода од укинатата емисија на Васко Ефтов со наслов НОВА ВЛАДА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО!

Последната  епизота од емеисијата „Во  центар“, на Васко Ефтов не беше емитувана на телевизијата  „канал 5“, па гледачите можеа да ја проследат  само на интернет.Новинарот Васко Ефтов во емисијата „Во […]