Ознака: Васко Ефтов

Вести

Криминално-политичкото подземје не мирува

Скопјанецот Даниел Трајковски, брат близнак на Дејан Трајковски кој е во бегство поради осомниченост за убиство во обид, од профилот со име Перла Трајковска, упати сериозни закани и најави за […]

Вести

Ова се криминалците ангажирани од СДСМ за кои Васко Ефтов зборуваше во вчерашната емисија

Новинарот Васко Ефтов, во својата синоќешна емисија ,,Во Центар” под наслов ,,Кој ги активираше криминалците на протестите!” , расветлува голем дел од делувањето на СДСМ, кои преку поврзување со криминалното […]

Вести

Васко Ефтов „Во Центар“ открива: Хулиганите кои насилно протестираат платени и со германски пари

Во последната емисија ,,Во Центар” на Канал 5, на новинарот и политички аналитичар Васко Ефтов гостин беше Здравко Савески, еден од основачите на движењата ,,Солидарност” и ,,Ленка” кои заедно со […]