Ознака: Васко Ефтов

Вести

Канал 5 во служба на Заев

Режимските сајтови со задоволство ја дочекаа вестта за укинувањето на емисијата на Васко Ефтов на Канал 5. Па така и Фокус и Плус инфо јавија дека ова било очекуван чекор.Емисијата […]

Вести

Ефтов: Или е тешка грешка, или амбасадорот Бејли е заменет со Микаела Швајцер Блум!?

-Или е тешка грешка или во Амбасадата на САД се случила промена и Бејли е заменет од Микаела Швајцер Блум!?, пишува на својот ФБ профил новинарот Васко Ефтов. Ваквиот став на Ефтов […]

Вести

Ефтов: Јас не знам каде во светот со цвеќе и чиста демократија се спречува државен удар

Ако на ваков начин се изгласа Претседател на Парламентот надвор од закон, Устав и деловник. Ако утре на ист таков начин се изгласа влада надвор од Устав, закони и правна […]

Вести

Со Тиранската платформа ќе треба косовскиот Устав да се прекопира во македонскиот

Васко Ефтов во својата емисија „Во Центар“ вели дека целта на Тиранската платформа е да се прекопира косовскиот Устав во Уставот на Македонија. Посочува дека во тој случај македонскиот народ […]

Вести

СДСМ е новата македонско- албанска СИРИЗА

Во овој момент многу се поголеми шансите СДСМ да биде водечка партија кај Албанците во Македонија, отколку СДСМ да биде водечка партија кај Македонците во Република Македонија, вели новинарот Васко […]

Вести

Човекот што го организираше прислушувањето во Македонија е одговорен за атентатот на Џинџиќ и уривањето на Милошевиќ!

Ентнони Леополд Монктон е големиот играч или големиот шеф на Британската разузнавачка структура МИ – 6 со седиште во Виена, тој е човекот кој ги предивика политичките потреси и политичката […]

Вести

„Во Центар“: Целта на прислушувањето е промена на името

Агентот Силвер има добиено на задача од структурите на МИ6 да ја прислушкува работата и структурата на СДСМ бидејќи таму треба да биде реализирана операција на менување на раководството. Тоа […]

Вести

Васко Ефтов го разголи Мерсељ Биљали, еден од перјаниците на Заев и Сорос

  Гостин  во  емисијата на Васко Евтов „Во  центар“ беше  Мерсељ Биљали.    Васко Ефтов во целост го разголи Биљали. Јасно беше потенцирано дека Биљали е близок човек на Зоран […]