Ознака: Во центар

Видео Издвојуваме Интервјуа Политички партии

Филип Петровски: Мицкоски со криминалци и бандити сака да остане на тронот!

Емисија која руши рекорди по гледаност на интернет. Филип Петровски во неделата беше по втор пат гостин на Васко Ефтов во последните месец дена. Првата емисија која може да ја […]

Политички партии

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО

Солза Грчева: Апасиев не е никаков левичар, тој е продолжена рака на ВМРО Во последната емисија „Во Центар“, на Васко Ефтов, вечерва гостуваа лидерот на партијата Интегра, Љупчо Ристовски и […]

Видео Издвојуваме Интервјуа

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет

Настапот на Филип Петровски кај Васко Ефтов руши рекорди по гледаност на интернет. Исто така е единствен политички разговор кој се појавува на трендинг во рамките на јужна Европа на […]

Издвојуваме

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР

Најава за гостување на Филип Петровски кај Васко Ефтов во емисијата ВО ЦЕНТАР Утре (недела), 21 јуни во 22:00 Филип Петровски гостува кај Васко Ефтов. Според исечокот од најавата кој […]

Вести Македонија

И утрово Центар високозагаден

И утринава официјалните податоци на Министерството за животна средина, повторно покажуваат загаденост во Центар, три пати над дозволената. Кај Ректорат се измерени 102 ПМ10, во Бутел 100,  во Миладиновци 148 […]

Вести

Нова епизода од укинатата емисија на Васко Ефтов со наслов НОВА ВЛАДА ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО!

Последната  епизота од емеисијата „Во  центар“, на Васко Ефтов не беше емитувана на телевизијата  „канал 5“, па гледачите можеа да ја проследат  само на интернет.Новинарот Васко Ефтов во емисијата „Во […]

Вести

„Во Центар“: Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација помеѓу македонската влада со Вашингтон

Изолација на Р. Македонија и потполно попречување на нормална комуникација  помеѓу македонската влада со администрацијата во Вашингтон, предизвикување на економски и социјални потреси во државата и саботажа на македонските безбедносни […]

Вести

„Во Центар“: Целта на прислушувањето е промена на името

Агентот Силвер има добиено на задача од структурите на МИ6 да ја прислушкува работата и структурата на СДСМ бидејќи таму треба да биде реализирана операција на менување на раководството. Тоа […]

Вести

Видео: Верушевски лично му ги пуштал снимките на Заев за да не се збуни и самиот да се сними

Како што Асанж ги добива материјалите, на истиот начин се одвива преносот на податоците од прислушувањето и во Македонија, вели аналитичарот Александар Митовски од Центарот за истражување и анализа ЦИА […]

Вести

Васко Ефтов „Во Центар“ открива: Хулиганите кои насилно протестираат платени и со германски пари

Во последната емисија ,,Во Центар” на Канал 5, на новинарот и политички аналитичар Васко Ефтов гостин беше Здравко Савески, еден од основачите на движењата ,,Солидарност” и ,,Ленка” кои заедно со […]

Вести

Петровски: СДСМ не го контролира СОРОС целосно, а пак СОРОС има огромна контрола на СДСМ!

Д-р Филип Петровски вечерва е гостин во емисијата „Во центар„ со Васко Ефтов. Една од темите кои беа предмет на дискусија е политичката криза која ја наметна опозицијата и законот за […]