Ознака: вработувања

Вести

Димитриев: Кранфилд Фаундри ќе донесе нови 250 вработувања за општина Пробиштип

Во јуни започнува со работа новата фабрика во индустриската зона Неокази Кранфилд Фаундри. Тие веќе започнаа со првите вработувања, се планира да вработат 280 луѓе, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Груевски меѓу Прилепчани: Нови компании заинтересирани да инвестираат во Прилеп

Ние во нашата нова програма наречена „Реално“ предвидовме изградба на нов театар во Прилеп. Планираме и темелна реконструкција на Домот на културата, тој во некои делови веќе е реконструиран, но сега ќе се направи една […]

Вести

Груевски: Отворање на нови 70.000 работни места со новата програма на ВМРО-ДПМНЕ

Отворање на нови 70.000 работни места се предвидени во новата програма „Реално“ со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на предвремените парламентарни избори.Лидерот на партијата Никола Груевски синоќа истакна дека во изминатиот период […]

Вести

Груевски: „Леар“ почнува со работа и отвора нови работни места

Одлична вест за Тетово и целиот полошки регион и добра вест за целокупната македонска економија, пишува на социјалната мрежа Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски.Ви го пренесуваме неговиот статус во […]

Вести

Леар отвора нова фабрика во Македонија: До 3000 нови вработувања

Министерот Веле Самак заедно со највисокиот менаџмент на американската компанија Леар во присуство на претставници на Владата на Република Македонија и локалната самоуправа ќе го назначат отворањето на новоизградената фабрика […]

Вести

Милошоски: И понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања

Како досега така и понатаму ќе се фокусираме на економијата и нови вработувања, истакна денес по средбата со жителите на Пештани, Антонио Молошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.-Во 2006 година […]

Вести

Вработување на 30 медицински сестри во штипската Клиничка болница

Штипската Клиничка болница доби согласност од министерствата за здравство и финансии за вработување на 30 медицински сестри, информираа на денешната прес-конференција двајцата директори на болницата.Економскиот директор на Клиничка болница-Штип, Елизабета […]