Ознака: врски

Фото

„Мајка ми строго ми нареди да го оставам момчето“: И имала право!

На социјалната мрежа Аск.фм се појави исповед на девојка на која мајка ѝ и наредила да го остави момчето. Сурово, зарем не?Тинејџерката ја послушала мајка си и раскинала со својот […]

Љубов и секс

Трикови и совети за првиот секс. Дознајте кои работи не смеете да ги правите!

Без разлика дали тоа ќе биде првиот секс или само средба со новиот партнер, неколку трикови никогаш нема да ви попречат за остварување на пријатно познанство со нов човек.Не очекувајте […]

Љубов и секс

Доколку тој ги прави овие нешта при секс, знајте дека е вљубен во вас!

Мажите кои се во врска само заради забава, немаат потреба подетално да зборуваат со партнерката за нејзините желби, ниту пак да ја галат за време на секс.Сексот во почетокот на […]

Љубов и секс

БИВШИОТ ЌЕ ВЕ МОЛИ НА КОЛЕНА: Трикови со кои тој повторно ќе полуди по вас!

Ако ви се чини дека вашиот тип е затворен во својот свет и тоа ве фрустрира, тогаш погледнете ги следните трикови што ги споделува Мет Хјустон во својата нова книга.Имено, […]

Љубов и секс

Овој фактор е ПРЕСУДЕН кај жената за да се вљуби во мажот!

Психолозите тврдат дека моќта на мажите е во харизмата, односно во способноста со разговор одредена жена ја заинтересираат за себе. Жените често не го забележуваат физичкиот изглед, односно истиот го […]