Ознака: врски

Љубов и секс

Признаа дури 6.500 луѓе: Заради ова веднаш ја прекинуваме врската!

Заради што би го оставиле партнерот? Истражувањето објавено во еден весник фрли ново светло на причините за прекинувањето на врската.Експертите од пет американски и европски институти направиле истражување што опфатило […]

Љубов и секс

Шест очигледни разлики помеѓу маж кој ве сака и маж кој ве труе и сака да ви го загорчи животот!

Не е лесно да се пронајде вистинската љубов, а посебно е тешко кога се измешани чувствата. Длабоко во себе, секој од нас има глас кој ни вели што е добро, […]

Љубов и секс

Шест работи со кои се уништува врската: Дали се пронаоѓате?

Некои луѓе сакаат да бидат сами, но сепак човечката природа покажува дека повеќето луѓе сакаат да бидат во врска. Но, не е толку лесно да се одржуваат врските, а посебно […]

Љубов и секс

Четири најчести причини поради кои мажите ги напуштаат жените

Дури и кога мажите се вљубени до уши, постојат некои работи кои едноставно не ги поднесуваат.1. Сакате да го промените Едно мора да се разбере: се едуцираат момчињата, а не […]

Љубов и секс

На кого му се поважни парите во врската: На мажите или на жените?

Во последните неколку децении, љубовните односи значително се сменија. Прашање е дали таа промена отиде во вистински правец. Еве што се очекувало од бракот во 1939 година, а што 70 […]

Љубов и секс

Постојат 5 фази на љубовта. Но, повеќето луѓе не поминуваат низ третата!

„Изгледа тој / таа не е човекот за мене“, е израз кој луѓето често го користат при разделба. Но, сепак е чудно. Пријателите ви сметаат за совршена двојка. Во одреден […]

Сцена

Најголемата тајна на Александра Пријовиќ: На 15 години побегнала од дома, сакала да се омажи за ова момче!

Александра Пријовиќ, како што  се зборува, по секоја цена сакала за Момир Јовановиќ.Пејачката Александра Пријовиќ (21) наводно на 15 години побегнала од дома и по секоја цена сакала да се […]