Ознака: градинка

Локална самоуправа

Населеното место Беровци доби градинка

Населеното место Беровци доби градинка Во присуство на Заменик министерот за труд и социјална политика Диме Спасов и градоначалникот Марјан Ристески денеска свечено беше пуштена во употреба новата градинка во […]

Локална самоуправа

Донација за Детската градинка „Павлина Велјанова“ од Сојузна Република Германија

Градоначалникот на Општина Кочани, Ратко Димитровски го потпиша договорот со Амбасадата на Сојузна Република Германија за реализација на донација за Детската градинка „Павлина Велјанова“.„Станува збор за договор за примање донација […]

Вести

Целосна реконструкција на училиште во Радожда и на градинка во Бучин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со министри од повеќе ресори и градоначалници денеска ги анализираа досега спроведените активности за исполнување на барањата од жителите од повеќе општини при посетите од […]

Живот

Видео: На ова девојче му помодрела и му отекла раката: Кога родителите откриле од што – СЕ ЗАПРЕПАСТИЛЕ

Кели Кук е девојче од Тексас кое во дворот на градинката ја каснало змија.Инаку, родителите кои ги пуштаат надвор своите деца, внимаваат на нив да не се повредат во текот […]

Вести

Ужас: Деца во градинка биле малтретирани и врзувани

Италијанската полиција соопшти дека уапсила две лица кои биле сопственици на градинка, во која децата ги врзувале со колани за столици.Во соопштението се наведува дека децата во градинката, исто така, […]

Локална самоуправа

Подобри услови за малите карпошани

Заедничката соработка меѓу општина Карпош и Министерството за труд и социјална политика, повторно даде конкретни резултати. Имено, двете институции учествуваат во заедничката акција за изградба на нов клон на детската […]

Занимливости

„И како беше во градинка?“ – Здодевни сме со овие прашања, децата прашајте ги за ОВА!

Еве ви барем 20 прашања со кои вашето дете веднаш ќе го воведете во забавен разговор преку кој ќе дознаете се што инаку не би ви раскажало.Навистина дури и мајките […]