Ознака: дрон

Балкан

Уапсен Албанецот што пушти дрон на фудбалски натпревар

Исмаил Морина, човекот кој крена огромна прашина на квалификацискиот натпревар за Европското првенство помеѓу Србија и Албанија, наводно е уапсен пред еден месец во Дубровник и наскоро треба да биде […]

Вести

Видео:Дрон со знамето на голем Албанија леташе над Скопје

На дерби-натпреварот меѓу екипите на Шкупи и Вардар, се случи провокација, слична како на натпреварот меѓу Србија и Албанија. Над стадионот „Чаир“ се појави знаме на Голема Албанија, управувано на […]

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје – објавен Македонски народен Документ „Избори се за Македонија“

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, која протестира за отфрлање на Тиранската платформа и се спротивставува на избор на […]

Вести

Илјадници граѓани уште еднаш порачаа: Не смеете да си играте со нaродот!

Граѓаните 44-ти ден се на улиците низ цела Македонија за одбрана на унитарноста и сувереноста на државата. Богдан Илиевски, еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ уште […]

Вести

Најдолга колона која поминала по Камениот Мост – илјадници скопјани „За заедничка Македонија“

Поддржувачите на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и денеска по 38-ми пат по ред во голем број излегоа на улиците низ главниот град за да ја дадат својата поддршка за […]

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје за зачувување на државата

Продолжуваат масовните протести на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Веќе 33-ти ден македонскиот народ масовно протестира за отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.Веќе 33-ти ден македонскиот народ […]

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата

Масовен народен митинг кој најавува голема победа на ВМРО-ДПМНЕ и КоалицијатаСтуденото време не успеа да ги спречи 80.000-те илјади Македонци од цела Македонија да дојдат во Скопје на централниот сенароден […]

Вести

Царинската управа остро реагира на невистините изнесени во видеото со кое се нарушува угледот на Царинската управа

За да обезбедиме точно информирање и со цел да прикажаме целосна и вистинита слика пред јавноста, во врска со видеото објавено на социјалните мрежи и на некои од интернет порталите, […]