Ознака: ЕП2016

Фото

Страствениот бакнеж помеѓу Србин и Хрватица ПРОТИВ ОМРАЗАТА: Еве што им порачаа на луѓето!

Фотографијата од Србинот и Хрватицата кои се бакнуваат го обиколи целиот регион и предизвика позитивни рекации.Мими и Тифи се фотографираа во дресовите на Србија и Хрватска, но такашто тој го […]

Меѓународен фудбал

Русија останува учесник на Еуро 2016

Тимот на Русија останува учесник на Еуро 2016. УЕФА одржа вонредна седница поради последователните немири во кои беа вмешани руските навивачи.Oрганизацијата сепак не дојде до крајни мерки и покрај дадениот […]

Меѓународен фудбал

ФОТО: Додека чекаат депортација, руските хулигани одлучија да го направат ова!

Навивачите на руската репрезентација деновиве ги очекува депортација, но како што најавуваат, тие планираат да се вратат на мечот против Велс.Дваесет хулигани се наоѓаат во притвор, а додека не дојде […]

Сцена

Поради ова ЦЕЛ СВЕТ му се поклонува: Кристијано Роналдо ги расплака сите со оваа постапка!

Пристигнуваат многу негативни критики на сметка на Кристијано Роналдо по настапот на Португалија на Европското првенство во фудбал во Франција. Португалците одиграа само 1-1 против Исланд, а Роналдо со ништо […]

Видео

Реакцијата на англискиот селектор по голот на Русија стана хит на социјалните мрежи!

На социјалните мрежи со брзина на светлината се прошири реакцијата на англискиот селектор после израмнувачкиот гол на Русите.Русија израмнувачкиот гол го постигна во второто полувреме во втората минута од судиското […]

Меѓународен фудбал

БЕГААТ од како „ѓавол од темјан“: Руските навивачи им одржаа лекција на Англичаните!

Руските и англиските навивачи се судрија пред натпреварот помеѓу Русија и Англија кој заврши со реми.Страстите на стивнуваат помеѓу навивачите, а Англичаните се познати по својот темперамент и склоност кон […]