Ознака: загинаа

Балкан Вести

Од лавина во Банско загинаа двајца сноубордери

Две лица загинаа во снежна лавина која денес околу 11 часот се струполи кај Банско во Бугарија. Како што јавуваат бугарските медиуми, едниот сноубордер загинал на лице место, додека другиот […]

Вести Свет

Трагедија на роденденска прослава во Полска

Пет малолетнички на 15-годишна возраст загинаа, а неколкумина нивни врсници се повредени во пожар што синоќа избувна во таканаречен „Ескејп рум“ во Полска. Тие учествувале во игра во која сите гости […]

Вести Свет

Во пад на хеликоптер загинаа гувернерка и сенатор на Мексико

Како што пренесуваат локалните медиуми гувернерка од Мексико и нејзиниот сопруг сенатор, загинаа во пад на хеликоптер во централно Мексико. „Ројтерс“ пренесува дека гувернерката на мексиканската сојузна држава Пуебла, Марта […]

Свет

Веселба, па трагедија

Два часа по свадбената веселба во саботата вечерта младенците Вилијам Бајлер и Бејли Акерман,  двајцата на последна година од студиите на Државниот универзитет во Хјустон, Тексас се качиле во хеликоптер и […]

Вести Свет

Педесет мртви во Индија, од гласните петарди не го слушнале возот кој ги убил

Од буката на петардите при прослава на верски празник голем број луѓе загинаа кога на нив налета воз во северната индиска држава Панџаб, јавија локалните ТВ станици. Како што објави […]