Ознака: заработка

Uncategorized

Меланија со заработка од 100.000 долари од авторски права за нејзини фотографии

Од стапувањето на нејзиниот сопруг на должноста претседател на САД, Меланија Трамп заработила стотина илјади долари од фото-агенцијата Гети, за објавување на нејзини фотографии, објави Ен-Би-Си Њуз. Неодамна објавениот финансиски […]

Занимливости

Беровчанец за 50 дена на Алјаска заработил годишна плата во Македонија

Сезонската работа на Алјаска во последно време се вистински хит за луѓето од источна Македонија, кои таму заминуваат да работат неколку месеци. Најчесто за тоа време заработуваат колку во Македонија […]

Занимливости

Беровчанец за 50 дена на Алјаска заработил годишна плата во Македонија

Сезонската работа на Алјаска во последно време се вистински хит за луѓето од источна Македонија, кои таму заминуваат да работат неколку месеци. Најчесто за тоа време заработуваат колку во Македонија […]

Занимливости

Изведуваше стриптиз за да заработи Ајфон Х, но…

Моментот кога руската студентка Јевгенија С. (19) се соблекува гола се со цел да заработи нов Ајфон Х стана вистински вирален хит на социјалните мрежи.Станува збор за девојката која преку […]

Меѓународен фудбал

Бојадисуваше улици, а сега заработува 4,5 милиони евра годишно

Напаѓачот на Манчестер Сити, Габриел Жесус во 2014 година заработувал 4.000 евра годишно, а сега три години подоцна игра во еден од најбогатите клубови во светот.20 годишниот Габриел Жесус денес […]

Живот

Маж пронашол 95.000 долари кои неговата жена со години ги криела: Нејзината причина добро ќе ве насмее!

Стар брачен пар живеел заедно 50 години и никогаш не постоело никаков сомнеж дека едниот крие нешто од другиот.Но, работите биле малку поинакви. Имено, сопругата од својот маж барала никогаш […]