Ознака: зграда

Вести

Опожарен стан во Аеродром

Пет возила на против пожарната единица од Скопје вечерва интервенираа на пожар во стан на улица ‚‚Владимир Комаров“.Според информации од екипите кои биле на терен, повозрасна жена пожарот најверојатно го […]

Фото

На сликата се наоѓа коњ! Можете ли да го воочите, на многумина не им успеа

Многумина мислат  дека е невозможно  да се пронајде коњот, но  тој  е тука некаде.Погледнете добро. Не можете да го  најдете, еве мала помош. Барајте во  прозорците од зградатаПогледнете добро. Не […]

Живот

Хорор: Жена половина час висела на прозор од 10-ти кат од зграда!

Жена чиј идентитет за сега е непознат, висела скоро половина час на прозор од зграда во  сараевската населба Пофалиќи.Како  што  е потврдено  во Оперативниот центар на МВР  на кантонот Сараево […]

Вести

Кривична за оштетување на зградата на Општина Битола заработија 26 лица

Битолската полиција поднесе кривична пријава против 26 лица сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „оштетување туѓи предмети“, соопшти денеска МВР.Пријавените во периодот од […]