Ознака: зграда

Вести

Пронајдени тела на 11 бебиња скриени во зграда

Властите во Детроит, по анонимен повик, пронајдоа тела на 11 бебиња во распаѓање, скриени во таван на зграда на една погребна фирма во градот. Поручникот Брајан Браузер од детроитската полиција […]

Вести

Во една просторија во зградата во Лондон пронајдени 42 тела

Лондонската полиција објави дека 79 луѓе загинале во пожарот кој минатата недела зафати станбена зграда во британската престолнина. Но, многумина сметаат дека бројот на загинати е далеку поголем.Пожарникарите и спасувачите […]

Вести

Ова е човекот во чиj стан избувна пожар во Лондон

Лондон денеска втор ден се разбуди со неверување откако вчера вечерта во огнена стихија целосно изгоре една 27 катница во центарот на градот.Англиските медиуми изјавија дека повеќе од 17 лица […]

Балкан

Марина падна од 17. кат и преживеала: Се слушна врисок, а потоа нејзиното тело…

Деветнаесет годишната Марина Лебедева од Москва паднала од терасата на 17. кат и преживеала, иако се наоѓа во тешка состојба.Домарот во зградата наведува дека го слушнал врисокот на девојката додека […]

Балкан

Мртво момче пронајдено пред зграда. Цела ноќ им ѕвонел на станарите барајќи помош, никој не му отворил!

На јавноста сѐ уште не ѝ е познат идентитетот на момчето кое утрово е пронајдено мртво на неколку метри пред влез на станбена зграда во карловачкиот кварт Лушиќ, Хрватска, ниту […]

Видео

Овој човек буквално си игра со животот: Скока од највисоките згради во потполна магла и не гледа ништо!

Непознат  маж скокнал од висина од 200 метри, а притоа земјата не ја ни  видел поради  маглата.Непознат  „бејс џампер“, скокнал од нависоката зграда во  Дубаи, додека под него се простирале […]