Ознака: индија

Живот

НЕОБЈАСНЕТИ САМОУБИСТВА на земјоделци во Индија: Политичарите ги обвинуваат ДУХОВИТЕ!

Политичарите во Индија ги обвинуваат духовите за серија самоубиства извршени од страна на фармерите во оваа држава.Бхупендра Синг го изјави ова по обвинувањето на Конгресот за алармантниот број на самоубиства […]

Живот

Пред три години била жртва на силување: Повторно била силувана и тоа од ИСТИТЕ ЛУЃЕ!

Студентка од Индија, пред три години била жртва на групно силување. Пред една недела, повторно ѝ се повторила трагедијата.Анонимната девојка повторно завршила во болница, откако по втор пат група мажи […]

Црна хроника

Трагедија: 17 лица починаа од труење со домашна ракија!

Откако во петокот пиеле лажна ракија, жртвите почнале да повраќаат, со јаки болки во стомакот и заматен вид, соопшти полицијата во областа Етах во Утар Прадеш.Седумнаесет работници загинаа, а дванаесеттина […]

Живот

Вознемирувачко видео: Свирепо камшикување на жена и нејзиниот љубовник го згрози светот!

На видеото кој го објавил активист за човекови права се гледа жена облечена во традиционална гардероба, која врзана за столб, вреска и се обидува да побегне додека сопругот ја удира.Иако […]

Црна хроника

Три малолетни сестри силувани и убиени во индиската држава Махараштра

Три сестрички на возраст од 6, 9 и 11 години биле силувани и убиени во сојузната индиската држава Махараштра, јави локалната телевизија NDTV, што повторно ја разгоре темата за справување […]

Вести

Индија загрижена за давањето под кинеска контрола пристаниште во Пакистан

Индиските власти се загрижени поради најавата дека јужното пакистанско пристаниште Гвадар ќе биде дадено на управување на кинеската компанија „Chinese Overseas Port Holdings Limited “, изјави во вторникот индискиот министер […]