Ознака: компир

Кулинарство

Пита од компири без кори со зеленчук и сирење: Никогаш поедноставна подготовка на лесна вечера!

Питата од компири е одлична за предјадење, лесна вечера или обилен појадок, а се подготвува брзо и едноставно. Состојки: – 2 компири – 2 домати – 2 кромиди – 1 […]

Кулинарство

Рецепт за крцкави компири со сирење: Толку се вкусни што нема да можете да им одолеете!

Совршено печените компири се крцкави однадвор, а меки одвнатре. Покрај тоа, мора да бидат добро зачинети. Една од опциите е да го покриете со рендано сирење и да го печете […]

Живот

СЕ ИЗГОРЕВТЕ? Само пресечете еден компир и следете ги овие едноставни упатства

Изгорениците се повреди на ткивата предизвикани од топлина, хемикалии или електрична енергија. Повеќето луѓе мислат дека топлината е единствената причина за изгореници, но некои хемикалии и електричната енергија исто така […]

Занимливости

Поранешниот вработен во Мекдоналдс открива трик за да го задржи компирот свеж и крцкав подолго

Тајната, како што вели Бруно, е во хартиена кеса во која ви ја пакуваат храната за надвор. Многумина ќе се согласат дека помфритот од најпопуларниот ресторан за брза храна Мекдоналдс […]

Нега и убавина

Не сте фарбани, а немате фарба за коса: Водата од варен компир го решава најголемиот проблем на секоја жена!

Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појава на седи влакна во нашата коса. Тоа е нешто од што секој најмногу се плаши (покрај појавата на брчки), но за […]

Занимливости

На оваа фотографија сите гледаат компир, но кога ќе погледнете подобро…

Вистинскиот момент е клучен за секоја добра фотографија, а понекогаш доволно е само да си поиграте со перспективата од која што може да се создаде некој забавен резултат. На оваа […]