Ознака: лебни трошки

Кулинарство

Топчиња од компири

500 г компири 500 г брашно 200 г лебни трошки сол Сварете ги компирите, излупете ги, испасирајте ги и посолете. Потоа измешајте ги со брашното и  формирајте топчиња со големина […]

Кулинарство

Виенски шницли

800 г телешка кртина 3 јајца 150 г брашно 150 г лебни трошки сол Исечете го месото на четири парчиња. Ставете ги парчињата месо на најлонска фолија, покријте ги со […]