Ознака: лек

Вести

Нова најава: Лекот кој ќе го спречува коронавирусот доаѓа годинава

Кинеска лабораторија развива лек за кој верува дека може да спречи пандемија на коронавирусот и да биде подготвен за масовно производство подоцна оваа година. Лекот базиран на антитела, развиен на […]

Здравје

Направете лековита вода со додаток на едно магично растение – една чаша гарантира добро здравје

Окра или бамја е едногодишно тропско растение кое потекнува од Африка и припаѓа на семејството слезови. Се одликува со големи жолти цветови. Во источната медицина со векови се користи во […]

Живот

Овие семки ја спречуваат појавата на рак, инфаркт, стареење на клетките и многу други болести

Семкитe од грозје се неопходни во спречувањето на голем број болести. Ќе бидете изненадени кога ќе откриете колку се здрави. Екстрактот од семки од грозје содржи концентрирани супстанции кои се […]

Живот

Само 2 состојки за целосно чистење на организмот – руски народен лек кој нашироко се применува во светот

Доколку и вашиот организам е преполн со токсини тогаш ви носиме брзо решение за ослободување од истите. Ефикасниот природен лек од народната руска медицина се состои од кефир и хелдино […]

Вести

Нема да нѝ биде потребна вакцина против коронавирусот? Германските научници на праг на големо откритие

Германските лекари постигнале голем успех во потрагата по лек за коронавирус – тие успеале да докажат постоење на антитела кои спречуваат продор на вирусот во клетките. “Тоа е јасен напредок […]

Живот

Цела аптека во една билка: Лековитите својства на камилицата

Чајот од камилица ја ублажува несоницата и нервозата, а маслото ја смирува болката во мускулите и зглобовите, додека инхалацијата помага кај воспалено уво и синуси. Камилицата цвета од април до […]

Вести

Потенцијалниот лек за коронавирус се покажал како неуспешен при тестирањето

Потенцијалниот лек против новиот коронавирус „Ремдесивир“ се покажа како неуспешен по првото клиничко испитување, се наведува во случајно објавениот документ од Светска здравствена организација. Во нацрт-документот се посочува дека тестирањето […]

Живот

Цел свет е восхитен од овој лек кој ги намалува мастите во организмот

Доколку имате зголемени масти во крвта, можете да го пробате овој природен лек, бидејќи на многумина им помогнал. Лекот се приготвува навечер, а се консумира наутро. Потребни состојки: Суви смокви […]

Uncategorized

Пациенти со тешка форма на Ковид-19 позитивно реагирале на овој пробен лек

Акциите на фармацевтската компанија „Гилиад“ во четвртокот ненадејно се се зголемија за 16 проценти на затворањето на берзанското тргување, а името на компанијата одеднаш блесна во американската јавноста откако од […]

Вести

Откриен нов лек кој лечи коронавирус, но една работа е многу важна- дозирањето

Во Бразил, починале 11 пациенти заболени од ковид-19, поради силна аритмија и оштетување на срцевиот мускул, кое веројатно е предизвикано поради голема доза хлорокин во комбинација со антибиотик, пишува „Њујорк […]