Ознака: лимон

Живот

Освежувачки пијалак кој е одличен по здравјето

Лимонадата е најдобар избор за врелите летни денови, а можете да го подобрите нејзиниот вкус така што ќе додадете пробиотици во неа. Поради ферментацијата која се случува со оваа комбинација, […]

Живот

Комбинацијата од лук и лимон го зајакнува имунитетот и срцето

Лукот е прогласен за лековита намирница поради својот исклучителен состав на витамини и минерали. Најпознатите компоненти на лукот се аденозинот кој спречува создавање на крвни згрутчувања и алицин кој се […]