Ознака: лимон

Живот

НАЈНОВ РЕЦЕПТ кој ги воодушеви жените: СО ЛИМОН ПРОТИВ СТРИИ – Еве и како!

Сокот од лимон може да го користите и за стрии.Докажано е дека лимонот е одличен за решавање на проблеми со стриите, посебно на пределот на стомакот. Освен што неговиот сок […]

Кулинарство

НЕОДОЛИВО ОСВЕЖУВАЧКИ чизкејк со лимони кој не се пече!

Чизкејк од лимони, за кој немате потреба да ја вклучувате рерната. Идеално освежување за летните денови!Едноставен за правење, а неодоливо освежувачки чизкејк од лимони, ќе ви стане омилен десерт во […]

Живот

Лимонот помешан со ОВАА намирница, прави ЧУДА за организмот: Еве за што сè помага…

Предностите на каранфилчето се одамна докажани во сите мали домашни рецепти…Тоа може да излечи многу болести и да спречи многу проблематични ситуации. Цело, излупено, во форма на етерично масло или […]

Живот

Напиток од магдонос чиј ефект ги ШОКИРА И ЛЕКАРИТЕ: Намалете го холестеролот и стопете ги масните наслаги!

Магдоносoт содржи две групи на уникатни состојќи: aроматични масла поради кои мириса така силно и флавоноиди кои заеднички ги елиминираат токсините од телото.Магдоносот, исто така ја стимулира циркулацијата во крвта […]

Живот

СОК ОД ЃУМБИР: Напиток кој ги топи килограмите и истовремено го јакне имунитетот!

За дополнителна киселкаста нота, на ѓумбировиот сок можете да му додадете и малку лимон. Во неколку наврати истакнавме дека ѓумбирот лечи многу болести: ги ублажува симптомите кај артритис (за намалување на […]

Живот

Овој ЧУДЕСЕН НАПИТОК го регулира холестеролот и помага при слабеење

Покрај тоа што го намалува нивото на лошите маснотии, овој напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата и го забрзува метаболизмот.Магдоносот се покажа како одлично средство во […]