Ознака: лимон

Живот

Натопете половина лимон во сода бикарбона и ќе постигнете нешто ФАНТАСТИЧНО!

Кај секоја домаќинка и домаќин, хигиената на куќата е на прво место, но никој не вели дека тоа е лесно! Меѓутоа, со помош на мали, куќни совети, чистењето ќе биде […]

Занимливости

Отстранете го мирисот на кромид од рацете со овој едноставен ТРИК!

На секоја домаќинка добро и е позната маката на сечењето кромид и мирисот кој упорно останува на рацете неколку часа, па и денови подоцна.Овие совети не само што се природни, […]

Живот

Рендала половина лимон 30 дена, а другата половина ја ставала во фрижидер. Докторот бил ШОКИРАН од резултатите!

Лимонот содржи лимоноиди, баш како и останатото јужно овошје. Ова се соединенија, кои го спречуваат развојот на рак на дојките. Цитрусот е одличен за превенција.Замрзнатата кора од лимон, може да […]

Живот

Секое утро пиев топла вода со мед и лимон: Еве што се случи!

Пред една година, пијалок од лимон и мед купував во пакувања, само кога имав грип. Не ми помагаше многу, па се одлучив на промена. И доживеав фасцинантни резултати!Вистинскиот лимон и […]

Живот

ЧЕТИРИ ПРИРОДНИ СРЕДСТВА за намалување на ПОТЕЊЕТО

Потењето е природен обид на телото да ја спушти неговата температура. И додека физичкиот напор како и седењето во топла просторија предизвикува зголемено потење, ситуациите како што се стресот и […]