Ознака: Македонија-Албанија

Црна хроника

Почина навивач на натпреварот Македонија-Албанија

По синоќешниот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар починало едно лице, јавуваат албанските медиуми.Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за албански навивач од Косово, а до несреќата дошло […]

Македонски фудбал

Албанските навивачи ги „присвоија“ македонските градови

Дуелот помеѓу Албанија и Македонија не го дочека крајот поради лошите временски услови, а преостанатиот дел од мечот, оние 14 минути, ќе бидат доиграни денеска. Но, она што остави негативен […]

Македонски фудбал

Албанците ја исвиркаа македонската химна, Алиоски ги замолчи

Натпреварот беше најавен со исвиркување на македонската химна од публиката во Скадар, а инцидент имаше и на трибините откако неколку факли беа намерно фрлени меѓу малубројните македонски фанови на трибините.Натпреварот […]

Македонски фудбал

Мечот Македонија-Албанија прекинат

Мечот помеѓу Македонија и Албанија кој вечерва се игра во Скадар е прекинат поради лоши временски услови.По 80 минути игра, главниот судија реши да го прекине мечот по силното невреме […]