Ознака: малини

Кулинарство

Торта која не се пече: Десерт од малина подготвен за само 15 минути

На овие жешки летни температури ќе ви годи оваа освежувачка тортa која се подготвува за само петнаесеттина минути и е превкусна за јадење. Состојки: – 500 милилитри слатка павлака; – […]

Живот

Јадете ги редовно, спречуваат дијабетес

Ако редовно јадете малини ќе имате поубав тен, посилна коса, подобро здравје и кардиоваскуларен систем, подобар имунитет и помал ризик од воспаленија. Ова вкусно овошје има моќни антиоксидативни својства. Тоа […]

Кулинарство

Освежувачка розова лимонада со лубеница или малини која ќе ве освои ова лето

Многумина го бараат спасот од високите температури во течностите. За таа цел, побегнете од рутината и во обичната лимонада додадете лубеница или малини. За розовата лимонада од малини потребни ви […]