Ознака: Меган Маркл

Свет

Меган Маркл и принцот Хари го покажаа синот

Кралското семејство е побогато со уште еден принц, Меган Маркл, војвотката од Сасекс и принцот Хари станаа родители. – Со радост ве известуваме дека војвотката и војводата од Сасекс станаа родители […]

Сцена

Се појави стара фотографија од Меган, корисниците на социјалните мрежи расправаат дали таа направила операција на носот

Актерката Кетрин Мекфи објавила фотографија од тинејџерските денови на својот Инстаграм профил, на која позира со младата Меган Маркл. “Меган и јас заедно настапувавме во мјузикл кога бевме деца. Таа […]

Сцена

Меган Маркл не е бремена, нејзиното дете ќе го роди сурогат мајка

Во октомври минатата година официјално беше објавено дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл и нејзиниот сопруг Хари го очекуваат првото дете. Меѓутоа различи теоретичари на заговор веруваат дека убавата Меган […]

Сцена

Зошто Меган Маркл секогаш носи изгужвана облека?

Откако стана вовјотката од Сасекс, Меган Маркл се наметнува како една од најголемите трендсетерки и стилски икони на денешницата. Секогаш е одлично дотерана во скапи дизајнерски креации, што и да […]

Сцена

Сериозно горе, забавно долу: Војвотката од Сасекс изненади со изборот на чевли

Војвотката од Сасекс започна со извршување на кралските обврски кои оваа недела ѝ ги додели кралицата Елизабета. Кенсингтонската палата во вторникот објави официјално соопштение во кое пишува дека Меган Маркл […]

Сцена

Ќе се изненадите каков талент има Меган Маркл

На Јутјуб се појави снимка од Меган Маркл која датира од 1998 година. Сегашната војвотка, тогаш 17годишна тинејџерка, пее божиќен дует со својата пријателка, актерката Натали Фримен.  Бројните обожаватели […]

Сцена

По оваа емотивна исповед многумина се згрозија пред Божиќ: Таткото на Меган Маркл ја моли кралицата за помош

Таткото на Меган Маркл , Томас, во интервју на телевизијата ИТВ побара помош од британската кралица Елизабета II. Томас Маркл се надева дека кралицата ќе може да помогне за повторно […]

Сцена

Таа е „најгугланата“ личност на светот за 2018-та година!

Гугл ја објави листата на нај пребаруваните поими, луѓе и настани во 2018-та година, а на глобално ниво, најчесто пребарувана личност е Меган Маркл. Пред да стане војвотката од Сасекс, […]